Wykład otwarty

prof. Jacek Piskozub, Instytut Oceanologii PAN, Sopot

prof. Piotr Szymczak, Wydział Fizyki UW

18 października 2021 16:30, ul. Pasteura 5

Serdecznie zapraszamy na Konwersatorium im. Jerzego Pniewskiego i Leopolda Infelda Wydziału Fizyki UW. Już teraz niecierpliwie czekamy na wykłady obejmujące szeroki zakres aspektów fizyki teoretycznej i doświadczalnej oraz dziedzin pokrewnych, które czekają na nas w tym roku. W tym semestrze Konwersatorium  odbędzie się w tradycyjnej, stacjonarnej formie (przynajmniej w tych przypadkach, gdy będzie to możliwe).

Pierwsze w tym roku akademickim Konwersatorium odbędzie się w poniedziałek, 18 października, o godz. 16.30 w sali 0.03. Będzie ono poświęcone tegorocznej nagrodzie Nobla w dziedzinie fizyki, którą otrzymali: prof. Syukuro Manabe (Uniwersytet Princeton) i prof. Klaus Hasselmann (Instytut Meteorologii im. Maxa Plancka)  „za fizyczne modelowanie klimatu Ziemi, ilościowe określanie zmienności i wiarygodne przewidywanie globalnego ocieplenia” oraz prof. Giorgio Parisi (Uniwersytet Rzymski „La Sapienza”) „za odkrycie wzajemnego oddziaływania nieporządku i fluktuacji w układach fizycznych od skali atomowej do planetarnej”.

Naszymi gośćmi w najbliższy poniedziałek będą:

• prof. Jacek Piskozub (Instytut Oceanologii PAN, Sopot)
  • prof. Piotr Szymczak (Wydział Fizyki UW)

Abstrakty wykładów zostaną udostępnione w późniejszym terminie. Na kawę, ciastka i nieformalne rozmowy zapraszamy od godz. 16.00.

Jesteśmy otwarci na wszelkie Państwa uwagi i pomysły.

Z wyrazami szacunku,

Barbara Badełek