Wykład otwarty

Colloquium: 90th anniversary of prof. A. K. Wróblewski

Konwersatorium im. Jerzego Pniewskiego i Leopolda Infelda

23 października 2023 11:00, ul. Pasteura 5, sala 0.06

W poniedziałek, 23 października 2023 r. o godz 11.00 w sali 0.06 odbędzie się pierwsze w tym roku akademickim Konwersatorium im. Jerzego Pniewskiego i Leopolda Infelda. Konwersatorium będzie miało uroczysty charakter, a wykład zatytułowany:

"Andrzej Kajetan Wróblewski - fakty i wspomnienia"

wygłosi profesor Stefan Pokorski z Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego.

Profesora Andrzeja Kajetana Wróblewskiego nie trzeba nikomu przedstawiać - badacz w dziedzinie cząstek elementarnych,
historyk i popularyzator nauki, kolekcjoner, od ponad pół wieku profesor zwyczajny Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 1986-1989 Dziekan Wydziału Fizyki UW, a w latach 1989-1993 Rektor Uniwersytetu Warszawskiego.
Najbliższe Konwersatorium będzie okazją do wspólnego świętowania 90. urodzin Dostojnego Jubilata.

Program spotkania jest następujący:

10.30 Herbata i kawa w hallu głównym Wydziału
11:00 Powitanie i życzenia dla Jubilata
11:10 Wykład prof. Stefana Pokorskiego "Andrzej Kajetan Wróblewski - fakty i wspomnienia"
11:45 ...i wspomnień ciąg dalszy
12:45 Wspólnie odśpiewane "Sto lat" i poczęstunek

Tym razem językiem Konwersatorium będzie język polski.

Barbara Badełek
Jan Chwedeńczuk