Wykład otwarty

Nagroda Nobla w dziedzinie fizyki 2020

Konwersatorium Wydziału Fizyki UW

23 listopada 2020 16:30, on-line, on-line via ZOOM

Najbliższe Konwersatorium im. Jerzego Pniewskiego i Leopolda Infelda Wydziału Fizyki UW odbędzie się w poniedziałek, 23 LISTOPADA, o godz. 16.30. Tym razem gościć będziemy dwóch prelegentów z naszego Wydziału. Będą to prof. dr hab. Jerzy Lewandowski oraz dr hab. Łukasz Wyrzykowski.

Tytuł ich wspólnego wykładu brzmi: Nagroda Nobla w dziedzinie fizyki 2020 Wykład pozwoli nam lepiej zrozumieć znaczenie tegorocznej Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki. Nagroda została przyznana Rogerowi Penrose'owi "za odkrycie związku między formowaniem się czarnych dziur a ogólną teorii względności" (połowa nagrody) oraz Reinhardowi Genzelowi i Andrea Ghezowi "za odkrycie supermasywnego obiektu w centrum naszej galaktyki" (druga połowa nagrody).

Zapraszamy do dołączenia do spotkania 15-30 minut przed rozpoczęciem wykładu, by porozmawiać lub poczatować w nieformalnej atmosferze.

Link: https://us02web.zoom.us/j/93881687598?pwd=UmFhVUdVSXhnQ2tIVVozNmowSUNtZz09.

Numer identyfikacyjny spotkania: 938 8168 7598

Kod dostępu: prv316