Wykład otwarty

Historia naukowa globalnego ocieplenia

prof. dr hab. Szymon Malinowski

Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego, Centrum Badań nad Kulturą Warszawy Uniwersytetu Warszawskiego

15 grudnia 2021 17:00, on-line, YouTube

Zjawisko efektu cieplarnianego zostało opisane naukowo już w latach dwudziestych XIX wieku, a pierwsze poprawne oszacowanie wzrostu temperatury naszego globu przy podwojeniu stężenia CO2 w atmosferze obliczono przed rokiem 1900. O tym i innych faktach z historii naukowej globalnego ocieplenia, a także o osiągnięciach tegorocznych noblistów z fizyki i ich wkładzie w zrozumienie tego, jak działa nasz klimat, opowie prof. dr hab. Szymon Malinowski w ramach cyklu "Uniwersytet Warszawy. Nowoczesna uczelnia we współczesnym świecie".

Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego oraz Centrum Badań nad Kulturą Warszawy Uniwersytetu Warszawskiego zapraszają do Sali Balowej pałacu Tyszkiewiczów-Potockich, ul. Krakowskie Przedmieście 32 lub online Prof. Szymon Malinowski - Historia naukowa globalnego ocieplenia - YouTube