Wydarzenie

,,Grzegorz Białkowski, Fizyk/Rektor/Poeta’’, panel i koncert, 2 grudnia 2022

Collegium Musicum UW, Fundacja UW

2 grudnia 2022 18:00, Aula im. J. Baszkiewicza WNPISM UW, Aula im. A. Mickiewicza Auditorium Maximum UW

W grudniu 2022 r. przypada 90. rocznica urodzin prof. Grzegorza Białkowskiego (8.12.1932-29.06.1989) fizyka, poety, Rektora Uniwersytetu Warszawskiego (1985-1989), absolwenta i wieloletniego pracownika Wydziału Fizyki UW. Z tej okazji 2 grudnia odbędzie się wydarzenie ,,Grzegorz Białkowski, Fizyk/Rektor/Poeta'', na które składać się będą:

• godz. 18:00, panel dyskusyjny w Auli im. J. Baszkiewicza, Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW, poświęcony dorobkowi Profesora;
  • godz. 20:00, koncert w Auli im. A. Mickiewicza Auditorium Maximum UW, w trakcie którego usłyszymy m.in. prawykonania utworów do poezji Grzegorza Białkowskiego z muzyką Andrzeja Borzyma.

W imieniu organizatorów - Collegium Musicum UW i Fundacji UW oraz własnym serdecznie zapraszam Państwa na tę uroczystość.

Z wyrazami szacunku,

Dariusz Wasik