Bieżące

FILTR
Tytuł / Autor / Opublikowany
Popularyzacja
Historia współczesnej fizyki klimatu i globalne ocieplenie: skąd wiemy jak działa klimat i jak rozumieć prognozy jego zmian?
Konwersatorium im. Jerzego Pniewskiego - 04.06.2018 wykład wygłosi prof. Szymon Malinowski
Sekretariat IGF, 22-05-2018
Publikacje
NOWA PUBLIKACJA: "Optimization of optical properties of photonic crystal fibers infiltrated with carbon tetrachloride for supercontinuum generation with subnanojoule femtosecond pulses"
Dinh Q.H., Pniewski J., Van H.L., Ramaniuk A., Long V.C., Borzycki K., Xuan K.D., Klimczak M., and Buczyński R.
Sekretariat IGF, 16-05-2018
Granty
Narodowe Centrum Nauki ogłosiło wyniki konkursu OPUS14
Do finansowania zostały zakwalifikowane dwa projekty z Instytut Geofizyki.
Sekretariat IGF, 16-05-2018
Publikacje
NOWA PUBLIKACJA: "Evidence of germanium segregation in gold thin films"
Ciesielski A., Skowronski L., Trzcinski M., Górecka E., Trautman P., Szoplik T.
Sekretariat IGF, 17-04-2018
Oferty pracy i stypendia
OFERTA PRACY: Doktorant w dziedzinie modelowania numerycznego chmur konwekcyjnych
Praca w ramach projektu NCN OPUS pt. Diagnozowanie wpływu mikrofizyki na makroskopowe własności płytkich chmur konwekcyjnych. Termin składania podań 31.05.2018.
Sekretariat IGF, 12-04-2018
Oferty pracy i stypendia
Praca w ramach projektu NCN OPUS pt. Turbulencyjna dynamika i mikrofizyka w Stochastycznym Lagranżowskim Modelu Chmury. Termin składania podań 31.05.2018.
Sekretariat IGF, 12-04-2018
OFERTA PRACY: Adiunkt w Instytucie Geofizyki
OFERTA PRACY: Profesor nadzwyczajny w Instytucie Geofizyki
OFERTA PRACY: Asystent w Instytucie Geofizyki
Wydarzenia
Studenci Europejskich studiów optyki okularowej i optometrii zwycięzcami konkursu "Rozśpiewani młodzi kontaktolodzy"
Sekretariat IGF, 04-04-2018
Publikacje
NOWA PUBLIKACJA: "Integrating Free-Form Nanostructured GRIN Microlenses with Single-Mode Fibers for Optofluidic Systems"
Kasztelanic R., Filipkowski A., Anuszkiewicz A., Stafiej P., Stepniewski G., Pysz D., Krzyzak K., Stepien R., Klimczak M. & Buczynski R.
Sekretariat IGF, 29-03-2018
Publikacje
NOWA PUBLIKACJA: "Permittivity of Ge, Te and Se thin films in the 200–1500 nm spectral range. Predicting the segregation effects in silver"
Ciesielski A., Skowronski L., Pacuski W., Szoplik T.
Sekretariat IGF, 28-03-2018
Publikacje
NOWA PUBLIKACJA: "Limits in measurements of contact lens surface profile using atomicforce microscopy"
Brygoła R., Sęk S., Sokołowski M., Kowalczyk-Hernández M., Pniewski J.
Sekretariat IGF, 26-03-2018
Publikacje
NOWA PUBLIKACJA: "Broadband low-dispersion low-nonlinearity photonic crystal fiber dedicated to near-infrared high-power femtosecond pulse delivery"
Van Hoang T., Siwicki B., Franczyk M., Stępniewski G., Le Van H., Van Long C., Klimczak M., Buczyński R.
Sekretariat IGF, 26-03-2018
Wydarzenia
Kampania Pomiarowa POLIMOS na stacji PolWET w Rzecinie
Inna forma praktyk?
Sekretariat IGF, 15-03-2018
Publikacje
NOWA PUBLIKACJA: "Anisotropy of Observed and Simulated Turbulence in Marine Stratocumulus"
Pedersen J.G., Ma Y-F., Grabowski W.W., Malinowski S.P.
Sekretariat IGF, 13-03-2018
Publikacje
NOWA PUBLIKACJA: "MPDATA: Third-order accuracy for variable flows"
Waruszewski M., Kühnlein C., Pawlowska H., Smolarkiewicz P.K.
Sekretariat IGF, 08-03-2018
Publikacje
NOWA PUBLIKACJA: "Modification of Local Urban Aerosol Properties by Long-Range Transport of Biomass Burning Aerosol"
Stachlewska I.S., Samson M., Zawadzka O., Harenda K.M., Janicka L., Poczta P., Szczepanik D., Heese B., Wang D., Borek K., Tetoni E., Proestakis E., Siomos N., Nemuc A., Chojnicki B.H., Markowicz K.M., Pietruczuk A. and
Sekretariat IGF, 07-03-2018
Konferencje i kursy
6th International EULAG Users' Workshop
Efficient forward-in-time methods for geophysical research and all-scale weather prediction
Sekretariat IGF, 23-02-2018
Publikacje
NOWA PUBLIKACJA: "The relation between columnar and surface aerosol optical properties in a background environment"
Szczepanik D., Markowicz K.
Sekretariat IGF, 13-02-2018