Bieżące

FILTR
Tytuł / Autor / Opublikowany
Publikacje
NOWA PUBLIKACJA: "Evidence of germanium segregation in gold thin films"
Ciesielski A., Skowronski L., Trzcinski M., Górecka E., Trautman P., Szoplik T.
Sekretariat IGF, 17-04-2018
OFERTA PRACY: Adiunkt w Instytucie Geofizyki
OFERTA PRACY: Profesor nadzwyczajny w Instytucie Geofizyki
OFERTA PRACY: Asystent w Instytucie Geofizyki
Wydarzenia
Studenci Europejskich studiów optyki okularowej i optometrii zwycięzcami konkursu "Rozśpiewani młodzi kontaktolodzy"
Sekretariat IGF, 04-04-2018
Publikacje
NOWA PUBLIKACJA: "Integrating Free-Form Nanostructured GRIN Microlenses with Single-Mode Fibers for Optofluidic Systems"
Kasztelanic R., Filipkowski A., Anuszkiewicz A., Stafiej P., Stepniewski G., Pysz D., Krzyzak K., Stepien R., Klimczak M. & Buczynski R.
Sekretariat IGF, 29-03-2018
Publikacje
NOWA PUBLIKACJA: "Permittivity of Ge, Te and Se thin films in the 200–1500 nm spectral range. Predicting the segregation effects in silver"
Ciesielski A., Skowronski L., Pacuski W., Szoplik T.
Sekretariat IGF, 28-03-2018
Publikacje
NOWA PUBLIKACJA: "Limits in measurements of contact lens surface profile using atomicforce microscopy"
Brygoła R., Sęk S., Sokołowski M., Kowalczyk-Hernández M., Pniewski J.
Sekretariat IGF, 26-03-2018
Publikacje
NOWA PUBLIKACJA: "Broadband low-dispersion low-nonlinearity photonic crystal fiber dedicated to near-infrared high-power femtosecond pulse delivery"
Van Hoang T., Siwicki B., Franczyk M., Stępniewski G., Le Van H., Van Long C., Klimczak M., Buczyński R.
Sekretariat IGF, 26-03-2018
Publikacje
NOWA PUBLIKACJA: "Anisotropy of Observed and Simulated Turbulence in Marine Stratocumulus"
Pedersen J.G., Ma Y-F., Grabowski W.W., Malinowski S.P.
Sekretariat IGF, 13-03-2018
Publikacje
NOWA PUBLIKACJA: "MPDATA: Third-order accuracy for variable flows"
Waruszewski M., Kühnlein C., Pawlowska H., Smolarkiewicz P.K.
Sekretariat IGF, 08-03-2018
Publikacje
NOWA PUBLIKACJA: "Modification of Local Urban Aerosol Properties by Long-Range Transport of Biomass Burning Aerosol"
Stachlewska I.S., Samson M., Zawadzka O., Harenda K.M., Janicka L., Poczta P., Szczepanik D., Heese B., Wang D., Borek K., Tetoni E., Proestakis E., Siomos N., Nemuc A., Chojnicki B.H., Markowicz K.M., Pietruczuk A. and
Sekretariat IGF, 07-03-2018
Konferencje i kursy
6th International EULAG Users' Workshop
Efficient forward-in-time methods for geophysical research and all-scale weather prediction
Sekretariat IGF, 23-02-2018
Publikacje
NOWA PUBLIKACJA: "The relation between columnar and surface aerosol optical properties in a background environment"
Szczepanik D., Markowicz K.
Sekretariat IGF, 13-02-2018
Publikacje
NOWA PUBLIKACJA: Comet 67p/Churyumov–Gerasimenko, possible origin of the depression Hatmehit
Kossacki K., Czechowski L.
Sekretariat IGF, 24-01-2018
Popularyzacja
Portal Naukaoklimacie.pl został laureatem konkursu Polskiej Agencji Prasowej i Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla popularyzatorów nauki w kategorii "Zespół"
Wyniki 13. edycji konkursu ogłoszono w poniedziałek w Warszawie, podczas uroczystej gali w Centrum Nauki Kopernik.
Sekretariat IGF, 16-01-2018
Publikacje
NOWA PUBLIKACJA: Lagrangian condensation microphysics with Twomey CCN activation
Grabowski W.W., Dziekan P., Pawłowska H.
Sekretariat IGF, 12-01-2018
Publikacje
NOWA PUBLIKACJA: Single-pixel imaging with Morlet wavelet correlated random patterns
Czajkowski K., Pastuszczak A. and Kotyński R.
Sekretariat IGF, 11-01-2018
Wydarzenia
EUFAR staje się stowarzyszeniem AISBL
Europejska sieć infrastruktury badawczej EUFAR - European Facility For Airbone Research (www.eufar.net) grupuje instytucje dysponujące samolotami używanymi do badania zjawisk zachodzących w atmosferze.
Sekretariat IGF, 11-01-2018
Publikacje
NOWA PUBLIKACJA: Growth model and structure evolution of Ag layers deposited on Ge films
Ciesielski A., Skowronski L., Górecka E., Kierdaszuk J. and Szoplik T.
Sekretariat IGF, 08-01-2018