zdjęcie-Centrum Europejskie UW - Pomoc dla Ukrainy

Centrum Europejskie UW - Pomoc dla Ukrainy

Mając na uwadze rozwój wydarzeń na skutek inwazji Rosji na Ukrainę, Centrum Europejskie UW (CE UW) wdrożyło działania, mające na celu wspomóc naszych sąsiadów w zaistniałej sytuacji. Poniżej lista podjętych działań. CE UW podkreśla jednocześnie zwrócenie szczególnej uwagi na źródła, z których pozyskiwane są informacje o sytuacji międzynarodowej. W sieci krąży mnóstwo fake-newsów. Razem z CE UW prosimy o zwrócenie uwagi na pozornie "oryginalne" informacje i niepodawanie niezweryfikowanych treści dalej.

Podjęte działania CE UW:

I. Zbiórka rzeczy do soboty 05.03.2022 r. w CE UW (Al. Niepodległości 22, Warszawa), PON-CZW 8-15 pok. 210; PT 8-15 pok. 202 (w Dziekanat)
- śpiwory
- karimaty
- koce
- poduszki
- wszelkie środki medyczne i opatrunkowe (bandaże, plastry, woda utleniona, środki przeciwbólowe, maści na stłuczenia, itp.)
Gdyby ktoś z Państwa przyniósł dary w późniejszych godzinach prosimy zostawiać je na portierni.

II. Dobrowolne wpłaty. CE UW rekomenduje trzy fundacje zajmujące się pomocą ofiarom inwazji, zarówno na terytorium Polski, jak i na miejscu:

a) Polska Akcja Humanitarna (PAH)
- przekazanie darowizny poprzez stronę internetową PAH
- przekazanie darowizny bezpośrednio na konto organizacji

b)  Polska Misja Medyczna / Polish Medical Mission
- przekazanie darowizny na oficjalnej zbiórce na Facebooku
- przekazanie darowizny na numer konta Polskiej Misji Medycznej
62 1240 2294 1111 0000 3718 5444 z dopiskiem UKRAINA

c) SOS wioski dziecięce
- przekazanie darowizny na oficjalnej stronie internetowej SOS wioski dziecięce
- przekazanie darowizny na numer konta SOS wioski dziecięce
SWIFT CODE: PKOPPLPW
IBAN: SWIFT CODE: PKOPPLPW
IBAN: PL07124062471111000049750683
TITLE: SOS UKRAINA

III. Deklaracja przyjęcia pracowników. CE UW zadeklarowało przyjęcie na pół etatu dwóch pracowników naukowych z Ukrainy. Jedną osobę z Kijowa, drugą ze Lwowa. Jednostka jest już w kontakcie z tymi osobami. W miarę możliwości będzie rozwijana współpraca. CE UW ma od wielu lat bardzo dobrą kooperację z Lwowskim Uniwersytetem Narodowym im. I.Franki oraz uczelniami kijowskimi.

IV. Wsparcie prawne dla studentów i pracowników ukraińskich na UW. CE UW powoła grupę, która udzieli wsparcia prawnego studentom i pracownikom ukraińskim na UW i szerzej.

V. Działania mające na celu zrozumienie przez resztę świata sytuacji w Ukrainie. Razem z College of Social Science, National Taiwan University i Uniwersytetem w Kalkucie CE UW organizuje dwa seminaria w najbliższym tygodniu.

Źródło: Pomoc dla Ukrainy - Centrum Europejskie UW

Opublikowano dnia - 28 lutego 2022 08:30