zdjęcie-Dyskusja ekspercka "Jak Ratować Klimat W Dobie Kapitalizmu?"

Dyskusja ekspercka "Jak Ratować Klimat W Dobie Kapitalizmu?"

dr hab. Jacek Pniewski

Audycja, 10 maja 2019

Instytut Socjologii, Uniwersytet Warszawski

Instytut Socjologii, Uniwersytet Warszawski, ul. Karowa 18

W czasach, kiedy produkcja towarów mierzy wyżej niż w półki lokalnego sklepu, a antagonistyczna para zysku i straty towarzyszy nam na co dzień, zmiany klimatyczne zaczynają stwarzać poważne problemy dla naszej przyszłości. Niektórzy decydują się połączyć te dwie kropki i twierdzą, że bezpośrednią przyczyną obecnego kryzysu klimatycznego jest kapitalizm. Dla tych kropkołączników odpowiedź brzmi prosto- należy zlikwidować obecny system ekonomiczny, aby zapewnić sobie stabilną przyszłość.Zdając sobie sprawę z tego jak mało czasu pozostało na reakcję, nasuwa się pytanie: Czy w obecnych warunkach rynkowych jesteśmy w stanie jakkolwiek zapobiec nadciągającej tragedii? Czy może klimat i kapitalizm są naturalnymi wrogami, i wykluczają się od zawsze? A może jedynie potrzeba innego podejścia, innego sposobu, aby mogły harmonijnie koegzystować? Na te i wiele innych pytań postarają się odpowiedzieć nasi prelegenci (panowie: dr hab Jacek Pniewski, Ostolski oraz dr. Roberta Łuczak), dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych. W przygotowaniach do wydarzenia od strony merytorycznej pomaga nam Polska Debatuje.

Opublikowano dnia - 28 listopada 2019 12:36
Ostatnia zmiana - 28 listopada 2019 12:39