Środowiskowe seminarium fizyki atmosfery

Seminarium poświęcone jest prezentacji najnowszych osiągnięć z dziedziny fizyki atmosfery, meteorologii, klimatologii i oceanologii. Zakres tematyczny jest szeroki i obejmuje:

• dynamikę atmosfery,
  • mikrofizykę i dynamikę chmur,
  • aerozole atmosferyczne,
  • promieniowanie w atmosferze,
  • pogodę i klimat,
  • modelowanie numeryczne procesów atmosferycznych.

Prelegentami seminariów są pracownicy i doktoranci Zakładu Fizyki Atmosfery w Instytucie Geofizyki, innych jednostek Wydziału Fizyki i Uniwersytetu Warszawskiego (ICM – Interdyscyplinarne Centrum Modelowania, Wydział Geografii i Studiów Regionalnych), oraz warszawskich i krajowych instytutów naukowych zajmujących się problemami związanymi z badaniem atmosfery (m.in. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Instytut Geofizyki PAN, Wydział Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej, Instytut Oceanologii PAN i wiele innych). Często prelegentami seminariów są zaproszeni goście z zagranicy.

Seminaria prowadzone są w języku angielskim.

BIEŻĄCE SEMINARIA

15-11-2019 13:15, ul. Pasteura 5, B0.14
dr Stanisław Gepner
Various instabilities and chaotic mixing in channel flows

29-11-2019 13:15, ul. Pasteura 5, B0.14
Konstantina Nakoudi
Aerosol investigation in the Arctic by means of Lidar remote sensing

06-12-2019 13:15, ul. Pasteura 5, B0.14
mgr Dominika Szczepanik
Lidar measurements at the EARLINET site in Warsaw in view of ACTRIS QA & QC recommendations.

13-12-2019 13:15, ul. Pasteura 5, B0.14
mgr Dongxiang Wang
Aerosol and cloud properties from synergy of lidar, radar and radiometer measuremnets