zdjęcie-Z wielkim smutkiem zawiadamiamy

Z wielkim smutkiem zawiadamiamy

Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że 17 maja odszedł nagle profesor Marek Grad.

Był wybitnym geofizykiem, zajmującym się budową skorupy ziemskiej i górnego płaszcza naszej planety. Brał udział w eksperymentach głębokich sondowań sejsmicznych w Polsce, Finlandii, Antarktyce Zachodniej, na Spitsbergenie, wielu krajach Europy. Zawdzięczamy mu m.in. pierwszą mapę powierzchni MOHO dla Płyty Europejskiej.

Profesor Marek Grad był członkiem-korespondentem PAN, członkiem Towarzystwa Naukowego Warszawskiego, członkiem zagranicznym Fińskiej Akademii Nauk. W latach 1991-2002 był dyrektorem Instytutu Geofizyki na Wydziale Fizyki UW, a w latach 2012-2014 dziekanem Wydziału III Polskiej Akademii Nauk.

Zawsze zaangażowany w badania i dydaktykę, popularyzację, znakomity wykładowca, życzliwy kolega.

Będzie nam Go brakowało.

Nabożeństwo żałobne odbyło się w czwartek 21 maja o godz. 14:00 w kościele drewnianym na Cmentarzu Bródnowskim.

Koleżanki i koledzy z IGFUW

Opublikowano dnia - 18 maja 2020 00:00